Pasowanie na ucznia cechowego

27 listopada 2012 r. w Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile odby?o si? uroczyste pasowanie m?odych adeptów rzemios?a.

Przysi?g? na sztandar z?o?yli uczniowie Zespo?ów Szkó? Ponadgimnazjalnych nr 1, 2, 3 z Pi?y, uczniowie z Trzcianki i Wyrzyska. W sk?ad reprezentacyjnego pocztu sztandarowego weszli: Adrian K?towski, Joanna Gniot i Katarzyna Byczek, a przysi?g? na sztandar sk?adali Roksana Kalisz, Mariusz Napiera?a, Patryk Kucyba?a i Dominik K?pa.

Na ucznia cechowego wszystkich pasowa? buzdyganem gospodarz uroczysto?ci Starszy Cechu. Pasowani otrzymali ?wiadectwo i kalendarz. W swoim wyst?pieniu, skierowanym m. in. do uczniów, Jan Janczewski odwo?a? si? do przysi?gi, któr? sk?adali uczniowie, podejmuj?c trud zobowi?zania do bycia solidnym i uczciwym uczniem, szanuj?cym swoich kolegów i prze?o?onych, by na koniec nauki przyst?puj?c do egzaminu czeladniczego, potwierdzi? swoje umiej?tno?ci.

W?ród zaproszonych go?ci znale?li si?: wicestarosta pilski Bogus?aw Mikita, zast?pca dyrektora wydzia?u o?wiaty starostwa pilskiego Tadeusz Dziadek, dyrektor ZSP nr 3 Adam Grzeszczak, kierownik szkolenia z Trzcianki Miros?aw Olczak, kierownik szkolenia praktycznego przy ZSP nr 2 w Pile Beata Hanak, dyrektor ZS w Wyrzysku Anna Kosakowska, prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza” Eugeniusz Osesek, seniorzy piskiego cechu i rzemie?lnicy: Wiktor Piorkowski, Konrad Behrendt, Franciszek Rzywucki, W?adys?aw Jab?o?ski i Janusz Dudek. Na koniec wszystkich zaproszono na kaw? i ciasto.