Opłatek pilskich rzemieślników

20 grudnia 2012 r. w siedzibie pilskiego Cechu spotkali si? rzemie?lnicy na uroczysto?ci wigilijnej.

Rozpocz??a si? kol?d? „W?ród nocnej ciszy” i wierszem „Dlaczego jest ?wi?to Bo?ego Narodzenia”. Gospodarz uroczysto?ci, Starszy Cechu powita? wszystkich zebranych i zaproszonych go?ci: Bogus?awa Mikit? – wicestarost? pilskiego, Karola Pufala – wiceprezesa WIR w Poznaniu, ks. kan. Leonarda Zycha – dyrektora Caritas w Pile, Eugeniusza Oseska – prezesa Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza”, Zenona Szulca strzelmistrza P. B. K „Tarcza”, podharcmistrz Teres? Ryback? – komendantk? Harcerskiego Kr?gu Seniorów „Wi??”, harcmistrza Ryszarda Janickiego, zas?u?onych i honorowych cz?onków CRR w Pile.

Nawi?zuj?c do tradycji ?wi?t Bo?ego Narodzenia, Wigilii – sk?adania ?ycze?, przebaczenia, cieszenia si? obecno?ci? najbli?szych, Starszy Cechu z?o?y? wszystkim przyby?ym ?yczenia, podzi?kowa? pracownikom za wsparcie i pomoc. Zako?czy? wierszem L. Staffa „Gwiazda”.

Podharcmistrz Teresa Rybacka i harcmistrz Ryszard Janicki przynie?li p?omie? Betlejemskiego ?wiat?a Pokoju i przekazali rzemie?lnikom. Zapalono ?wiece na sto?ach. Urszula Kwiatkowska odczyta?a Ewangeli? wg ?w. ?ukasza, a ks. Leonard Zych w modlitwie prosi? o pomy?lno?? i zdrowie dla wszystkich zebranych i ich rodzin. Po?wi?ci? potrawy i op?atek. By?y ?yczenia i wspólne dzielenie si? op?atkiem
w podnios?ej, ?wi?tecznej atmosferze.

Opraw? wigilijnej wieczerzy by? koncert kol?d w wykonaniu Maksymiliana ?ele?niaka i Antoniego Wojtowicza. W kluczowym momencie nie zabrak?o go?ci specjalnych – ?nie?ynek, które w imieniu chorego i nieobecnego Gwiazdora rozda?y wszystkim prezenty.

Na zako?czenie Starszy Cechu podzi?kowa? wszystkim za przyj?cie zaproszenia i uczestnictwo w cechowym op?atku.