Dzień Rzemiosła

Dnia 21.04.2013 r. w Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile odby?a si? uroczysto?? DNIA RZEMIOS?A. Uroczysto?? rozpocz??a si? Msz? ?w. w intencji rzemie?lników w ko?ciele p.w. Matki Boskiej Cz?stochowskiej w Motylewie ko?o Pi?y.

Na Mszy ?w. obecny by? sztandar Cechu z pocztem, w sk?adzie: Franciszek Rzywucki, Józef Zalewski i Wies?aw Tr?backi. Msza ?w. by?a bardzo uroczysta. Nasi rzemie?lnicy Teresa Iwicka i Stanis?aw Smogu?a, byli wyró?nieni do niesienia darów o?tarza i czytania tekstów z Pisma ?wi?tego.

Na zako?czenie Mszy ?w. Starszy Cechu podzi?kowa? wszystkim przyby?ym rzemie?lnikom, mieszka?com Motylewa, szczególne podzi?kowanie za opraw? muzyczn? Pani Dominice Wróbel, a za sprawowan? Msz? ?w. i s?owo bo?e ks. proboszczowi Lenardowi Zych i ks. dyr. Piotrowi Szczepaniuk.

Po Mszy ?w. rzemie?lnicy zaproszeni byli na dalsz? cz??? uroczysto?ci, która odby?a si? w Domu Rzemios?a w Pile w sali tradycji.

W?ród przyby?ych na uroczysto?? go?ci znale?li si?: Starosta Pilski Miros?aw Mantaj, Wicestarosta Bogus?aw Mikita, Anna i Henryk Stok?osa, Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemie?lniczej w Poznaniu Karol Pufal, Prezes Bractwa Kurkowego „TARCZA” Eugeniusz Osesek, Pe?nomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemie?lniczej w Pile Katarzyna Jele?, Dyrektor Pilskiego Banku ?ywno?ci Ryszard Pyziak, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y w Pile Wojciech Winiarski, honorowy Starszy Cechu Rzemios? Ró?nych W?adys?aw Jab?o?ski oraz honorowi cz?onkowie Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile.

Z okazji Dnia Rzemios?a wr?czone zosta?y odznaczenia i podzi?kowania.

Srebrn? odznak? „Za Zas?ugi w Rozwoju Rzemios?a Wielkopolskiego” otrzymali: Miros?aw Mantaj, Eugeniusz Osesek, Jacek, Kwa?niewski, Edward Paprocki, Mieczys?aw Koczorowski, Marcin Mrotek, Grzegorz Wolny i Zenon Paprocki.

Z?ot? odznak? „Za Zas?ugi w Rozwoju Rzemios?a Wielkopolskiego” wyró?nieni zostali: Ryszard Janowiak, Jan Kucharski, Grzegorz Kurzajczyk, Zbigniew Tomzik, Stanis?aw Smogu?a, Teresa Skrzypczyk i Iwona ?ele?niak.

Specjalnym go?ciem by? Eugeniusz Fryc, który otrzyma? tytu? honorowego cz?onka Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile.

Na uroczysto?ci „> obecni byli równie? rzemie?lnicy, którzy obchodzili swoje jubileusze i otrzymali dyplomy: Jadwiga Chmara za 55 lat prowadzenia dzia?alno?ci gospodarczej, 30 lat – Józef Czapiewski i Jan Zygmunt, 20 lat – Ma?gorzata Dro?d? i Tadeusz Dziekan, 15 lat – Antoni Dobra?ski i Jerzy ?ebrowski, 5 lat – Bronis?aw Bilik i Wies?aw Andrzejewski.

Podzi?kowania specjalne otrzymali Wies?awa i Janusz Dudek – Piekarnia „ROGALIK” z Trzcianki” HIT RUBINOWY 2012, Stanis?aw Pirch – Pralnia „SONIA” Stanis?aw Pirch z Pi?y HIT RUBINOWY 2012, Adam Nowak – Zak?ad Obróbki Drewna „ZODAN” z Wysokiej HIT KRYSZTA?OWY 2012.

Po oficjalnej cz??ci uroczysto?ci wszyscy go?cie zaproszeni zostali przez Starszego Cechu na pocz?stunek.