ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 10-11 listopada 2013 r. w Pile odby?y si? uroczysto?ci 95 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEG?O?CI.

W dniu 10.11. 2013 r. rondo przy ulicy Okólnej i Ludowej otrzyma?o imi? Franciszka Tobo?y, a nast?pnie odby? si? koncert niepodleg?o?ciowy muzyki polskiej.

W dniu 11.11.2013 r. uroczysto?ci rozpocz??y si? Msz? ?w. w Ko?ciele ?w. Rodziny, któr? poprowadzi? si? ks. bp Krzysztof Zadarko z Koszalina. W swojej homilii podkre?li? rol? jak? odegra?o odzyskanie przez Polsk? niepodleg?o?ci. Mówi? o pokoju, zrozumieniu i porozumieniu. Po Mszy ?w. delegacja wraz ze sztandarem przemaszerowa?y w asy?cie harcerzy z pochodniami pod pomnik na Plac Zwyci?stwa.

Uroczysto?? rozpocz?? Starosta Pilski Miros?aw Mantaj Putty.exe free download cnet puttygen download , który w swoim wyst?pieniu przypomnia? histori? ?wi?ta Niepodleg?o?ci.

Przyby?e delegacje z?o?y?y pod pomnikiem wi?zanki kwiatów.

Cech Rzemios? Ró?nych reprezentowali:

Starszyzna Cechowa: Jan Janczewski Aloha enterprise login mellow mushroom , Urszula Kwiatkowska, Marian Madej

Sztandar Cechu: Jacek Kwa?niewski, Stanis?aw Smogu?a, Daniel Balukiewicz.