SPOTKANIE WIGILIJNE

Dnia 19.12.2013r. w hotelu Gromada w Pile odby?a si? wieczerza wigilijna cz?onków Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile.

W spotkaniu uczestniczyli go?cie:

Kazimierz Sulima – Wicestarosta Pilski
ks. kan. Leonard Zych – Dyrektor Centrum Charytatywno-Opieku?czego CARITAS, proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Cz?stochowskiej w Motylewie
Ryszard Pyziak – Dyrektor Pilskiego Banku ?ywno?ci
Wojciech Winiarski – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y w Pile
Eugeniusz Osesek – Prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego TARCZA
Marek Barabasz – przedstawiciel senatora H. Stok?osy

zas?u?eni dla Cechu honorowi Starsi Cechu i cz?onkowie :

W?adys?aw Jab?o?ski

Wiktor Piorkowski

Leon Kalinowski

Konrad Behrendt i Franciszek Rzywucki.

Zgromadzonych go?ci przywitali Starszy Cechu Jan Janczewski i Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska.

Pilscy harcerze przekazali rzemie?lnikom ogie? betlejemski, a ksi?dz Leonard Zych zaprosi? wszystkich do wspólnej modlitwy.

Go?cie wys?uchali fragmentów Ewangelii ?w. ?ukasza odczytanych przez Urszul? Kwiatkowsk?, a nast?pnie z?o?yli sobie ?wi?teczne ?yczenia i prze?amali si? op?atkiem.

Wszyscy uczestnicy zasiedli do suto zastawionych sto?ów. Nie zabrak?o tradycyjnych polskich potraw oraz wspólnego kol?dowania w ?wi?tecznej atmosferze.

Na zako?czenie Starszy Cechu podzi?kowa? wszystkim za przyj?cie zaproszenia i uczestnictwo w cechowym op?atku, a pracownikom za wsparcie i pomoc.