Rzemieślnicze zawody przyszłości

To has?o Targów Pracy, które odby?y si? w Pile 12 marca 2014r. zorganizowane przy wspó?udziale Centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y oraz Cechu Rzemios? Ró?nych.

Targi adresowane by?y przede wszystkim do m?odzie?y szkó? gimnazjalnych, zainteresowanej podj?ciem nauki zawodu w szko?ach zawodowych.

Gimnazjali?ci obejrzeli pokaz multimedialny pt. „Od ucznia do czeladnika”, ch?tni mieli mo?liwo?? spotkania z doradcami zawodowymi i rzemie?lnikami oraz przeprowadzenia indywidualnych ów predyspozycji zawodowych.

W niektórych zawodach brakuje ch?tnych, potrzebni s? nowi fachowcy i nowi rzemie?lnicy dlatego m?odzie? mia?a okazj? zapozna? si? z niektórymi zawodami. Swoje stoiska prezentowali:

– Fryzjer Urszula Kwiatkowska Salon Fryzjerski

– Murarz-Tynkarz Jerzy Witkowski Zak?ad Ogólnobudowlany

– Stolarz Wojciech Tokarski Meble Produkcja-Handel

– Tapicer Tadeusz Dziekan Zak?ad Tapicerski

– Fotograf Daniel Balukiewicz FOTO-DANIEL

– Elektryk Stanis?aw Smogu?a Firma ELZAS

– Krawiec Irena Fangerof Mistrz Krawiectwa

– Piekarz Wies?awa i Janusz Dudek Piekarnia-Ciastkarnia„ROGALIK”

– Kominiarz Bogdan i Bartosz Ciszewscy Zak?ad Kominiarski

– Lakiernik Jan Zygmunt P.H.U. KING-BELL

– Zegarmistrz Henryk Chróst Zegarmistrzostwo

– Sprzedawca Magdalena Dudek-Przybolewska Sprzedawca

– Opony Wulkanizacja Jacek Kwa?niewski Opony Wulkanizacja

– Mechanik pojazdów samochodowych Julian Wojnarowicz Zak?ad Mechaniki Pojazdowej

– Monter Zabudowy i Robót Wyko?czeniowych w Budownictwie Stanis?aw Mazur Firma Budowlana

Centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y w Pile wyró?ni? za wspó?prac? i szkolenie uczniów :

Edwarda Paprockiego – Piekarnia „Anna” z Wyrzyska

Jerzego Witkowskiego – Zak?ad Ogólnobudowlany

Stanis?awa Smogu?? – Firma ELZAS

Spotkanie przebiega?o w mi?ej i przyjaznej dla gimnazjalistów atmosferze. Starszy Cechu w Pile podkre?li? doc.html states area phone code , ?e rozwój szkolnictwa zawodowego to przysz?o?? dla m?odzie?y. Daje mo?liwo?? zdobycia dobrego, konkretnego zawodu a pó?niej i pracy.