DZIEŃ RZEMIOSŁA

Dnia 11 maja 2014 r. odby?a si? uroczysto?? DNIA RZEMIOS?A.?wi?towanie rozpocz??o si? msz? ?w. w ko?ciele p.w. Matki Bo?ej Cz?stochowskiej w Motylewie. Dalsza cz??? uroczysto?ci odby?a si? w Domu Rzemios?a w Pile.

Swoj? obecno?ci? zaszczycili nas: Wicestarosta Pilski Kazimierz Sulima, Prezydent Miasta Pi?y Piotr G?owski, Dyrektor Banku ?ywno?ci Ryszard Pyziak, Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemie?lniczej w Poznaniu Karol Pufal, Pe?nomocnik WIR Katarzyna Jele?, Dyrektor CEiPM w Pile Wojciech Winiarski, Pilskie Bractwo Kurkowe TARCZA reprezentowane przez Zenona Szulca, Mariana Gie?czyka.

Zaproszenie przyj?li równie? poprzedni Starsi Cechu: Stefan Broniecki, W?adys?aw Jab?o?ski, Wiktor Piorkowski. Pan Stefan w latach 80-tych budowniczy Domu Rzemios?a, a dzi? 91 letni starszy pan. Do cechu przybyli równie? Honorowi Cz?onkowie Cechu.

Starszy Cechu Jan Janczewski powita? przyby?ych go?ci.Przypomnia?, jak powstawa? budynek, w którym dzi? znajduje si? Cech Rzemios? Ró?nych. Starszy Cechu w krótkim przemówieniu podsumowa? uroczysto?ci zorganizowane przez cech w ci?gu kilku ostatnich miesi?cy. Wymieni? firmy docenione przez w?adze samorz?dowe, miejskie i powiatowe.

Zwi?zek Rzemios?a Polskiego w Warszawie odznaczy? HONOROW? ODZNAK? RZEMIOS?A Teres? Iwick? Vigilix login , Henryka Górowskiego i Waldemara Straszewskiego.

Wielkopolska Izba Rzemie?lnicza w Poznaniu nada?a odznaki „ZA ZAS?UGI W ROZWOJU RZEMIOSLA WIELKOPOLSKIEGO”.

Z?OTA ODZNAKA

– Józef Zalewski

– Roman Ratka

– Wojciech Tokarski

SREBRNA ODZNAKA

– Maria Kisilewicz ( Zak?ad Instalacji Sanitarnych, C.O. i Gazu Marian Madej )

– Kazimierz Rogozi?ski ( Zak?ad Instalacji Sanitarnych, C.O. i Gazu Marian Madej )

– Piotr Z?oci?ski ( Piekarnia-Cukiernia ROGALIK Wies?awa i Janusz Dudek )

– Lidia Skwiercz ( Zak?ad Fryzjerski Urszula Kwiatkowska )

– Wojciech Winiarski ( Dyrektor Centrum „> Edukacji i Pracy M?odzie?y w Pile )

– Wies?aw Tr?backi

– Zygmunt ?nie?ko i Jerzy ?nie?ko

– Grzegorz Kurzajczyk

– Julian Pauszek

Podzi?kowania za pomoc przy organizacji Targów Pracy – Rzemie?lnicze Zawody Przysz?o?ci:

– Urszula Kwiatkowska – Zak?ad Fryzjerski

– Jerzy Witkowski – Zak?ad Ogólnobudowlany

– Wojciech Tokarski – Meble Produkcja Handel

– Daniel Balukiewicz – FOTO-DANIEL

– Stanis?aw Smogu?a – Firma „ELZAS”

– Irena Fangerof – Mistrz Krawiectwa

– Wies?awa i Janusz Dudek – Piekarnia-Cukiernia ROGALIK

– Julian Wojnarowicz – Zak?ad Mechaniki Pojazdowej

– Bogdan i Bartosz Ciszewscy – Zak?ad Kominiarski

– Stanis?aw Mazur – Firma Budowlana (monter zabudowy i robót wyko?czeniowych w budownictwie)

– Henryk Chróst – Zegarmistrz

– Magdalena Dudek-Przybolewska – sprzedawca

– Jacek Kwa?niewski – Opony-Wulkanizacja

Po uroczysto?ci Starszy Cechu Jan Janczewski zaprosi? go?ci na pocz?stunek.