PASOWANIE NA UCZNIA

W siedzibie Cechu „> Rzemios? Ró?nych w Pile odby?o si? pasowanie na ucznia cechowego. Wzi?li w nim udzia? uczniowie ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3 w Pile oraz ZSP w Trzciance – ??cznie 151 uczniów. Uczniowie kszta?c? si? w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, monter instalacji sieci i urz?dze? sanitarnych, monter zabudowy i robót wyko?czeniowych w budownictwie, elektryk, elektromechanik, piekarz, cukiernik, tapicer, murarz, stolarz.

Zgodnie z ceremonia?em uczniowie z pierwszych klas z?o?yli ?lubowanie na sztandar Cechu Rzemios? Ró?nych w obecno?ci zaproszonych go?ci w osobach:

Kazimierz Sulima Wicestarosta Pilski

Beata Dudzi?ska Wiceprezydent miasta Pi?y

Karol Pufal Prezes WIR

Katarzyna Jele? Pe?nomocnik WIR

Dyrektorzy i wychowawcy ZSP Nr 1 , 2, 3 z Pi?y i ZSP z Trzcianki

Honorowi Starsi Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile

Eugeniusz Osesek Prezes BK „TARCZA”

Wojciech Winiarski Dyr. CE i PM

Jan Ficerman Prezes Ko?a Seniorów Lotnictwa RP

Ryszard Pyziak Dyrektor PB?

Janusz Dudek Cz?onek S?du Cechowego CRR w Pile, Cz?onek Komisji Egzaminacyjnej

Na Sztandar przysi?g? sk?adali reprezentanci szkó?:

ZSP Nr 1 – Pawe? Bo?uk

ZSP Nr 2 – Adrianna Borucka

ZSP Nr 3 – Kamil Po?piech

ZSP Trzcianka – ?ukasz Ratajczak

?lubowanie z?o?y?o : 25 uczniów w ZSP Nr 1

56 uczniów w ZSP Nr 2

43 uczniów w ZSP nr 3

3 uczniów w ZSP Trzcianka

?lubowanie od uczniów przyj??a Starszyzna Cechowa. Po ?lubowaniu ka?dy z uczniów zosta? pasowany przez Starszego Cechu buzdyganem na ucznia cechowego i otrzyma? ?wiadectwo pasowania z tekstem przysi?gi.

Starszy Cechu ?yczy? uczniom powodzenia w nauce, doczekania egzaminu czeladniczego i kontynuowania tradycji w rzemio?le, a go?ci zaprosi? na pocz?stunek.

Podobna uroczysto?? odby?a si? w Wyrzysku z udzia?em Starszego Cechu Jana Janczewskiego i Kierownika Biura Cechu Iwony ?ele?niak.

Pasowanych zosta?o 21 uczniów szko?y CKZ i U w Wyrzysku.