XX – Lecie Reaktywacji Pilskiego Bractwa Kurkowego „TARCZA”

JUBILEUSZ  PILSKIEGO BRACTWA  KURKOWEGO

18.06.2016r. uroczyst? msz? polow? rozpocz??y si? obchody Jubileuszu XX-lecia Reaktywacji Pilskiego Bractwa Kurkowego „TARCZA”. Ze sztandarami brackimi przyby?o blisko 30 bractw z ca?ej Wielkopolski i kilkudziesi?ciu Króli Kurkowych. Patronami honorowymi jubileuszowych uroczysto?ci byli starosta pilski Eligiusz Komarowski, prezydent Pi?y Piotr G?owski, prezes Zjednoczenia KBS RP Adam Marian Go?embowski i prezes Honorowy PBK „TARCZA” Henryk Stok?osa.

W?ród go?ci  nie zabrak?o delegacji Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile. Cech reprezentowa? Starszy Cechu Jan Janczewski, cz?onek Zarz?du Stanis?aw Pirch oraz poczet sztandarowy w osobach: Jacek Kwa?niewski i Stanis?aw Smogu?a.

Przedstawiciele Cechu obdarowali Prezesa Eugeniusza Oseska szklan? statuetk? ?ycz?c zdrowia, doskonalenia umiej?tno?ci strzeleckich dla wszystkich Braci – aby oko i d?onie s?u?y?y Ojczyzny obronie. Obchody Jubileuszu po??czone zosta?y z Turniejem Strzeleckim o godno?? Króla Kurkowego Zielono?wi?tkowego.

Po zako?czeniu strzela?, og?oszono wyniki, wr?czono krzy?e, medale, puchary, nagrody. Nast?pnie rozpocz??a si? Biesiada Jubileuszowa .