VII TARGI PRACY I KARIERY

VII  TARGI  PRACY  I  KARIERY

W dniach 7-8.04.2017r. tradycyjnie już w pilskim Inwestparku odbyły się Targi Pracy i Kariery. Pierwszy dzień Targów Edukacyjnych był czasem dla szkół. Piątkowe Targi Edukacyjne odbyły się pod hasłem „Pilska Warsztatownia”. W programie znalazła się bogata oferta edukacyjna, połączona z warsztatami. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały pilskie szkoły ponadgimnazjalne, średnie oraz wyższe, a także pracodawcy z regionu. Propozycje dla młodzieży przedstawił też Cech Rzemiosł Różnych w Pile. Zapoznano młodzież z zawodami rzemieślniczymi, zachęcano gimnazjalistów do ich wyboru podczas podejmowania decyzji o kierunku dalszego kształcenia. W sektorze rzemieślniczym swoje umiejętności zaprezentowali mistrzowie zawodu z CRR w Pile :

fryzjer                         Anna Palus i Urszula Kwiatkowska Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w        Pile

murarz-tynkarz           Jerzy Witkowski  Zakład Ogólnobudowlany w Pile

stolarz                         Wojciech Tokarski   Meble Produkcja-Handel w Pile

stolarz                         Adam Nowak  „ZODAN” Zakład Obróbki Drewna w Wysokiej

fotograf                      Daniel Balukiewicz   FOTO-DANIEL w Pile

tapicer                        Tadeusz  Dziekan Zakład Tapicerski w Pile

elektryk                      Stanisław Smoguła  ELZAS w Pile

lakiernik                     Adami Luboński  AUTO-LUBOŃSKI w Pile

monter zabudowy i robót

wykończeniowych w bud.       Stanisław Mazur Firma Budowlana w Pile

piekarz                         Wiesława i Janusz Dudek  Piekarnia-Ciastkarnia ROGALIK  w Trzciance

wymiana opon           Danuta Nowak   Hurt Detal Art. Przem., Ogumienie i Wyroby Gumowe Piła

mechanik pojazdów

samochodowych       Bronisław Bilik, Wiesław Andrzejewski  „AUTOWTRYSK” s.c. w Pile

kominiarz                   Bogusław i Bartosz Ciszewscy   Zakład Kominiarski w Chodzieży

sprzedawca                 Magdalena Dudek- Przybolewska  Kwiaciarnia TWÓJ  OGRÓD  w Pile

Można było podziwiać pokazy czesania i strzyżenia, było murowanie i tynkowanie, klejenie tapet, stolarstwo, uruchomiono mobilne stanowisko wulkanizacyjne i mobilną piekarnię oraz zrobić sobie zdjęcie do CV czy poznać pracę elektryka i lakiernika.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego – Starosta Eligiusz Komarowski, Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Pilskiego Łucja Zielińska, Prezydent miasta Piły Piotr Głowski.

Ciekawostką na Targach były warsztaty dla młodzieży z budowy robotów oraz pokazy Małego Inżyniera. Drugi dzień Targów  skierowany był dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także absolwentów Putty download portable , którzy wkraczają na rynek pracy. Targi z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem co wskazuje na potrzebę ich organizacji.

Cech Rzemiosł Różnych dla rzemieślników i gości przygotował poczęstunek. Cechowa kawiarenka jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem. Sponsorem doskonałych wypieków byli Wiesława i Janusz Dudek właściciele Piekarni-Ciastkarni „ROGALIK” z Trzcianki. W czasie trwania imprezy wyżej wymienieni częstowali zwiedzających świeżymi bułeczkami, pączkami i drożdżówkami.