DZIEŃ KOBIET w Pilskim Cechu

8 marca 2018 DZIEŃ KOBIET

Za pierwowzór Dnia Kobiet można przyjąć obchodzone w starożytnym Rzymie Martonalia.

Było to Święto przypadające na pierwszy tydzień marca Aloha enterprise hy vee , związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Tradycyjnie już w pilskim Cechu obchodzono Dzień Kobiet. Na zaproszenie Starszego Cechu Jana Janczewskiego, na Sali Tradycji spotkały się Panie pracujące w budynku Domu Rzemiosła, biur podatkowych, zakładów usługowych, żony rzemieślników , Pani Pełnomocnik WIR . Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła Pani Z-ca Prezydenta miasta Piły Beata Dudzińska.

Po powitaniu Starszy Cechu złożył wszystkim Panią życzenia – i obdarował pudełkiem czekoladek.

W miłej i sympatycznej atmosferze Putty download 64 bit windows 10 https://phonelookupbase.ca , przy kawie i pysznych ciastach Panie mogły oderwać się od zajęć i poplotkować.

Sponsorem doskonałych wypieków była Piekarnia Cukiernia „ANNA” Koczorowscy A.M., Paproccy E.A. z Wyrzyska.