70 lat FOTO-ZARANEK

70 lat FOTO ZARANEK

11.03.2018r. w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile, mszą świętą rozpoczęła się uroczystość 70-lecia firmy Foto Zaranek. Przewodniczył jej proboszcz parafii Zbigniew Hul. Po mszy św. rodzina w tym Danuta i Henryk Górowscy, pracownicy zakładów i zaproszeni goście udali się do zajazdu Nad Rozlewiskiem w Dobrzycy k.Piły.

Było to uroczyste spotkanie, pełne ciepłych i serdecznych przemówień, gratulacji, wzruszeń, wspomnień z nutką historii.

W 1947 roku do Piły przyjechał Roman Zaranek, a 11 marca 1948 roku otworzył zakład „Foto Zaranek” przy ul. Bieruta 7.

W 1974 roku przeniósł firmę na ul. Bieruta 41, do nowo wybudowanego pawilonu.

Od jesieni 1947 roku Roman Zaranek wykonał setki zdjęć obrazujących stan zniszczonej wojną Piły. Dokumentował rozpoczęcie odgruzowania, a następnie odbudowę i rozbudowę miasta. 3 marca 2000 roku Roman Zaranek jako pierwszy pilanin otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Piły”. Ma godnych następców – syn Andrzej z żoną a później również ich syn kontynuują rodzinną tradycję. Rozwijają firmę, wdrażając na bieżąco nowe technologie i pomysły w zakresie fotografii. Motto firmy to satysfakcja Klienta. Dlatego swoją pracę wykonują profesjonalnie, by sprostać wymaganiom każdego Klienta. Kompleksowo realizują powierzone im projekty – fotografię ślubną, fotografię dziecięcą, fotografię reportażową, fotografię katalogową , a na życzenie Klienta oferują dojazd w każde miejsce w Polsce.

W uroczystym spotkaniu w zajeździe Nad Rozlewiskiem brała udział delegacja Cechu Rzemiosł Różnych w Pile w składzie:

Starszy Cechu Jan Janczewski, członek Zarządu Stanisław Pirch, przewodniczący Sądu Cechowego Daniel Balukiewicz i członek Sądu Cechowego Franciszek Miedziński . Za wybitne zasługi i osiągnięcia dla naszego miasta i pilskiego Cechu właściciele Firmy Agnieszka i Andrzej Zaranek zostali uhonorowani przez Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Pile – Dyplomem z medalem.

Drugi Dyplom z medalem trafił na ręce długoletniego pracownika Firmy Foto Zaranek – Pana Grzegorza Tyll ( 48 lat pracy ).

Ponadto srebrną odznakę „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” otrzymali pracownicy: Pani Danuta Tyll i Pan Cezary Karpowicz.

GRATULUJEMY !! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!

FOTO ZARANEK TO CHLUBA NASZEGO PILSKIEGO CECHU.