IV MISTRZOSTWA PIŁY W JEDZENIU PĄCZKÓW NA CZAS

NIEKWESTIONOWANY ZWYCIĘZCA PAN PIOTR SIKORA

26.02.2019r. punktualnie o godzinie 11 w Sali Tradycji Cechu Rzemiosł Różnych, pod okiem kamer i obiektywów rozpoczął się kolejny już słodki konkurs.

Do konkursu przystąpiło wiele osób , nie zabrakło też pań. Zadanie polegało na zjedzeniu 10 pączków w możliwie najkrótszym czasie , bez popijania.

Techniki jedzenia były różne – urywano, ugniatano, jedzono niemal w całości albo ogryzano pączka dookoła.

Od dziś Pan Piotr Sikora może z dumą pochwalić kolejnym już IV zwycięstwem, po raz czwarty został Mistrzem Piły w jedzeniu pączków na czas – 10 pączków zjadł w czasie 716„.

Wicemistrzem został Pan Norbert Zimny uczeń Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile z czasem 723” a trzecie miejsce zajął Pan Tadeusz Janitz z czasem 745„.

Licznie przybyli przedstawiciele mediów: Tygodnik Nowy, Tygodnik Pilski, Radio Eska, 7 dni Piła Krzysztof Dęga, Tętno Regionu oraz grono kibiców.

Jurorami Mistrzostw byli:

– Jan Janczewski Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile

– Piotr Złociński Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski

– Marek Kamiński członek Zarządu Powiatu

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez organizatora imprezy tj. Cech Rzemiosł Różnych w Pile oraz drobne upominki od przedstawicieli Starostwa Powiatowego i radia ESKA.

Ponadto za odwagę wystąpienia w konkursie dyplomami wyróżniono dwie Panie: Grażynę Łykus i Joannę Wijatowską , które na dzisiejszy dzień zarzuciły postanowienia o niskokalorycznej diecie i zaszalały na maksa.

Upominki otrzymali też wszyscy pozostali uczestnicy Mistrzostw – zostały one ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile .

Ponadto przegrani mogli zabrać ze sobą niezjedzone pączki do domu .

Dla gości i kibiców został przygotowany poczęstunek – oczywiście PĄCZKI i kawa.

Sponsorem pączków był Pan Janusz i Wiesława Dudek właściciele Piekarni-Ciastkarni „ROGALIK” w Trzciance.