XVI Pokaz Umiejętności Uczniowskich w Zawodzie PIEKARZ

POKAZ UMIEJĘTNOŚCI UCZNIOWSKICH w TRZCIANCE 2019r.

16.03.2019r. już po raz XVI w Trzciance odbył się pokaz umiejętności uczniowskich w zawodzie piekarz. Organizatorami imprezy pod honorowym patronatem Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego Pana Feliksa Łaszcza i Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego byli:

Piekarnia „ROGALK” Wiesława i Janusz Dudek oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance – z Panią Dyrektor Wiolettą Folwarczną-Nowak i kierownikiem szkolenia praktycznego Anną Nitschke oraz Cech Rzemiosł Różnych w Pile .

Wśród gości byli :

– Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Pan Feliks Łaszcz

– Burmistrz miasta Trzcianki Pan Krzysztof Jaworski

– Dyrektor WIR w Poznaniu Pan Tomasz Wika

– Dyrektor CWRKDiZ w Pile Pani Ewa Krupka-Zaręba

– Dyrektor CKZiU w Wyrzysku Pani Sylwia Jułga

– Proboszcz Andrzej Żołyniak

– Starszy CRR w Trzciance Pan Ryszard Woźny

– Pan Tadeusz Jasiuwian Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo Samorządowy HIT

– CRR w Pile reprezentowali : Starszy Cechu w Pile Jan Janczewski i Pan Zygmunt Śnieżko Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej

oraz samorządowcy, członkowie stowarzyszeń zajmujących się piekarnictwem.

Uczestnikami edycji byli uczniowie następujących szkół:

ZSP w Gostyniu, ZSP w Lesznie, ZSP w Trzciance i CKZ i U w Wyrzysku . Uczniowie praktyczną naukę zawodu odbywają w :

Piekarni BANASIAK w Trzciance, Piekarni HANIA Stepnowska Hanna w Miasteczku Krajeńskim, Piekarni Aleksander Dolczewski z Siemowa, Piekarni „CHRUPEK” w Złotowie, Piekarni „ANNA” w Wyrzysku, Piekarni „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance oraz Piekarni-Cukierni Daniel Szlędak z Człopy.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie przez uczniów umiejętności nabytych podczas kształcenia zawodowego. Warsztaty podnoszą rangę zawodu. Dają możliwość nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń między uczniami, szkołami i zakładami. Stanowią ponadto przygotowanie do egzaminu czeladniczego.

Komisja wyróżniła autorów najlepszych wypieków:

– najładniejszy eksponat artystyczny – Paulina Szemczyńska Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza chałka – Tobiasz Ludka Piekarnia „CHRUPEK” F.P.T. Miedzińscy w Złotowie

– najładniejszy rogal – Weronika Gawlicka Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza drożdżówka – Paweł Markowski Piekarnia Aleksander Dolczewski

– najładniejsza bułka – Paulina Szemczyńska Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza kajzerka – Radosław Walaszek Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza plecionka – Szymon Wankiewicz – Piekarnia Banasiak w Trzciance

Nagrody ufundował Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile , Pan Jan Janczewski oraz burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Jaworski. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary ufundowane przez Piekarnię Wiesławy i Janusza Dudek „ROGALIK” oraz dyplomy ufundowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Trzciance.