DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019r.

DZIEŃ NAUCZYCIELA MISTRZA 14.10.2019r.

DZIEŃ NAUCZYCIELA MISTRZA uroczystość ta jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego; zawodu, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał.

Wydarzenie to już wieloletnia tradycja w Pilskim Cechu. W tym roku wśród zaproszonych gości byli:

– Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski

– Jolanta Grzywalska Dyrektor InwestPark w Pile

– Katarzyna Jeleń-Wojciechowska Pełnomocnik WIR w Pile

– Piotr Halama Dyrektor Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile

– Joanna Kolanowska Zespół Szkół Budowlanych w Pile

– Marian Giełczyk Prezes PBK TARCZA w Pile

– Zbigniew Świder Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP

– Jan Ficerman Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP

– Ewa Krupka-Zaręba Dyrektor CWRKD i Z w Pile

– Renata Białkowska Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile

– Tadeusz Jasiuwian Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo.Samorząd. HIT

oraz Honorowi Członkowie CRR w Pile Pan Franciszek Rzywucki i Pan Julian Pauszek oraz wielu naszych rzemieślników mistrzów-szkolących.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i dyplomów.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile – przyznała wyróżnienia „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego Srebrną odznakę „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” otrzymały:

Barbara Giers Salon Fryzjerski Damsko-Męski w Wyrzysku

Katarzyna Kosakowska Centrum Kształcenia Zawod. i Ustawicznego w Wyrzysku

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznał Dyplomy Jubileuszowe za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej:

20 lat prowadzenia firmy w tym roku obchodzi:

Katarzyna Caban Studio Fryzur „DIANA” w Pile

Wiesław Jankowski PPHU SEZAM w Szydłowie

Aniela Lewenda Gabinet Fryzjersko-Kosmetyczny „URODA” w Pile

Monika Pawlicka Zakład Fryzjerski „FANTAZJA” w Pile

10 lat prowadzenia w tym roku firmy obchodzi:

Mariusz Jagła JAGŁA Elektryka-Automatyka Pomiary w Pile

Justyna Wegner Studio Fryzur w Pile

Z okazji Dnia Nauczyciela w hotelu GROMADA w Pile dnia 11.10.2019r. Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski, na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, wyróżnił mistrzów-szkolących :

Krzysztofa Mańczaka – właściciela firmy Diesel-Serwis s.c. w Pile (szkoli w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych)

Piotra Tobołę –właściciela firmy TERMOTECH Sp. z o.o. w Pile (szkoli w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych).

W tym szczególnym Dniu Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile Jan Janczewski życzył wszystkim Rzemieślnikom wiele cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z pracy z młodym pokoleniem. Gratulował wszystkich sukcesów , życzył zdrowia, zadowolenia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. Sponsorem pysznych ciast był Pan Janusz Dudek właściciel Piekarni-Cukierni ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek w Trzciance.