DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET” w Pilskim Cechu

Początki tego święta związane są z ruchem robotniczym z przełomu XIX i XX wieku. 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku tysiące kobiet, pracownic fabryki tekstylnej domagało się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych z zamiarem uniknięcia rozgłosu. W wyniku nagłego pożaru zginęło 129 kobiet. Dzień Kobiet miał upamiętniać te ofiary walki o równouprawnienie.

Dnia 6.03.2020r. w naszym Cechu odbyła się uroczystość „Dnia Kobiet”.

Na zaproszenie Starszego Cechu na Sali Tradycji spotkały się Panie pracujące w budynku Cechu Rzemiosł Różnych, biura Cechu, pełnomocnik WIR, biur podatkowych, zakładów usługowych, przedstawicielki szkół zawodowych, Pani Dyrektor CWRKDiZ i Panie z OHP w Pile, Panie z Inwestparku oraz żony rzemieślników.

Starszy Cechu jako gospodarz przywitał wszystkie Panie i złożył im serdeczne życzenia.

Każdej Pani osobiście wręczył słodki upominek. Następnie przy kawie, herbatce i pysznych ciastach Panie mogły porozmawiać w miłej i sympatycznej atmosferze oraz degustować wypieki.

Sponsorem słodkości była PC „ANNA” A.M. Koczorowscy, E.A. Paproccy z Wyrzyska.

151 pomyśleli “DZIEŃ KOBIET

Nie można komentować