UWAGA! Spisywanie Umów o praktyczną naukę zawodu w roku szkolnym 2021/2022

W związku z obowiązującym stanem epidemicznym dotyczącym rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 wprowadzone zostają zmiany dotyczące obowiązujących zasad spisywania umów w celu przygotowania zawodowego z pracownikami młodocianymi.

W przypadku ucznia, który do dnia 1 września nie ukończył 15 lat należy dołączyć dokument (orzeczenie, opinię) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, zezwalający na zatrudnienie młodocianego w celu nauki zawodu lub przyuczenia do wykonywania określonej pracy.

Rzemieślników , którzy planują przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2021/2022 prosimy o zapoznanie się z wytycznymi w sprawie podpisywania umów lub o kontakt z biurem Cechu tel. 67/ 215-74-79 .

W roku bieżącym umowy z uczniami będą spisywane na podstawie dokumentów dostarczonych przez pracodawcę do biura Cechu:

• kwestionariusz osobowy ( dowolny druk lub do pobrania w biurze Cechu
  • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
  • kopia orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do podjęcia pracy w danym zawodzie Reverse Phone Lookup , wystawiona na zakład pracy
  • 50 złotych – opłata za spisanie umowy o naukę zawodu

W/wym. komplet dokumentów prosimy dostarczyć do biura Cechu.

Pracodawca zostanie przez nas telefonicznie poinformowany o odbiorze gotowych umów wraz z załącznikami.

163 pomyślało “UWAGA! Spisywanie Umów o praktyczną naukę zawodu w roku szkolnym 2021/2022

Nie można komentować