Ostatnie Pożegnanie HONOROWEGO STARSZEGO CECHU w Pile WIKTORA PIORKOWSKIEGO

12 listopada 2020 roku odbył się pogrzeb Pana Wiktora Piorkowskiego.

Pan Wiktor był sekretarzem w Zarządzie Cechu, który rozpoczął budowę Domu Rzemiosła w Pile. Przez wiele lat prowadził zakład rzemieślniczy – był kuśnierzem. W czerwcu 1989 roku został wybrany na Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Pile. Funkcję tą sprawował przez 5 kadencji.

Wówczas Cech powrócił do kontynuowania tradycji cechowych. Były to m.in.

spotkania opłatkowe w Domu Rzemiosła w Pile na które przychodziło kilkadziesiąt osób. Z Jego inicjatywy odbywały się coroczne Pielgrzymki Rzemiosła Pilskiego do Częstochowy i Górki Klasztornej – z okazji Dnia Rzemiosła oraz patrona ludzi pracy św. Józefa.

W grudniu 1996 roku, po raz pierwszy, na Sali Tradycji Pilskiego Cechu odbyło się pasowanie „buzdyganem” na ucznia cechowego. Pan Wiktor wydawał miesięcznik Rzemieślnik Pilski, współpracował ze szkołami zawodowymi.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła Starszyzna Cechowa:

Starszy Cechu Jan Janczewski

Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska

Podstarszy Cechu Marian Madej

Skarbnik Cechu Wojciech Tokarski

Sekretarz Cechu Zygmunt Śnieżko

Członek Zarządu Andrzej Zaranek

Kierownik Biura Cechu Iwona Żeleźniak

oraz poczet sztandarowy – Daniel Balukiewicz

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile – Jan Janczewski pożegnał naszego Kolegę tymi oto słowami:

Szanowni Państwo, Najbliższa Rodzino, Koledzy, Rzemieślnicy, księże Piotrze, w Imieniu Braci Rzemieślniczej z Piły i Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej odprowadzam na miejsce wiecznego spoczynku naszego Kolegę, Honorowego Starszego CRR w Pile Wiktora Piorkowskiego, lat 82 – kuśnierza,Starszego CRR w latach 1989-2009 ( 5 kadencji- 20 lat) . Jeden z budowniczych Pilskiego Domu Rzemiosła. Twoje zaangażowanie , upór, praca wspólnie z Zarządem doprowadziły do powstania Tego Budynku.

Swoją działalność rzemieślniczą rozpoczął w Pile w 1961 roku otwierając zakład kuśnierski. Pomagała mu żona Krystyna.

Za swoją pracę otrzymał najwyższe wyróżnienie WIR – Kordzik i wiele innych.

Będzie nam Ciebie brakowało. Pozostawiłeś w żalu Córki, wnuki, wnuczki oraz Nas – Twoich Kolegów Rzemieślników. Dziś stojąc tutaj w Imieniu Rzemieślników i zgromadzonych na cmentarzu Żegnam Ciebie, Spoczywaj w Pokoju.

127 pomyśleli “Ostatnie Pożegnanie HONOROWEGO STARSZEGO CECHU w Pile WIKTORA PIORKOWSKIEGO

Nie można komentować