I Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas

Dnia 02.02.2016r. w Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile odby?y si? I MISTRZOSTWA W JEDZENIU P?CZKÓW NA CZAS.

Zg?osi?o si? 27 uczestników p?ci m?skiej w ró?nym przedziale wiekowym. Zawody ze strony medycznej zabezpiecza? lekarz rodzinny Pan Jacek Michalski.

Jurorami byli:
– Starszy Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile Jan Janczewski
– Franciszek Miedzi?ski w?a?ciciel Piekarni „CHRUPEK” PPHU F.P.T. Miedzi?scy w Z?otowie
– Janusz Dudek w?a?ciciel Piekarni „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance
– Piotr Z?oci?ski Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

W?ród zainteresowanych imprez? by?a równie? Pani Wiceprezydent Miasta Pi?y Beata Dudzi?ska, która by?a tak?e przewodnicz?c? Komisji.

Licznie przybyli przedstawiciele mediów: Tygodnik Nowy, Tygodnik Pilski, T?tno Regionu, Telewizja ASTA Pi?a, Radio Eska oraz grono kibiców.

Ka?dy z uczestników mia? za zadanie zje?? 10 p?czków bez popijania i po?kni?cie ostatniego k?sa.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach zdoby? Piotr Sikora. Zwyci?zca zjad? 10 p?czków w czasie 8 minut 57 sekund.

II miejsce zaj?? Wojciech D?bowczyk ( czas 11 minut 33 sekundy).

III miejsce zaj?? Damian Okolski (czas 13 minut).

Zwyci?zcy otrzymali „> nagrody ufundowane przez Cech Rzemios? Ró?nych w Pile, Starostwo Powiatowe oraz Urz?d Miasta w Pile. Równie? dla pozosta?ych uczestników Starszy Cechu Rzemios? Ró?nych przygotowa? drobne upominki. Wszyscy wychodzili zadowoleni.

Dla zainteresowanych i go?ci czeka? pocz?stunek : kawa i oczywi?cie p?czki.

Sponsorem przepysznych p?czków by? Pan Franciszek Miedzi?ski w?a?ciciel Piekarni „CHRUPEK” w Z?otowie.

Wszyscy ?wietnie si? bawili, z pewno?ci? „Mistrzostwa W Jedzeniu P?czków Na Czas” wejd? na sta?e w repertuar cechowych imprez.

Teraz zgodnie z tradycj? czas pomy?le? o kupieniu p?czków na T?usty Czwartek.