KORDZIK dla Zenona Knapka

Na spotkaniu członków Zarządu Pilskiego Cechu w dniu 1.06.2021 roku

uhonorowano Pana Zenona Knapka najwyższym odznaczeniem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu – „KORDZIKIEM Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej”. Odznaczenie wręczył Starszy Cechu Jan Janczewski.

Zenon Knapek – wstąpił do Cechu Rzemiosł Różnych w Pile w 1983 roku jako Rzemieślnik prowadzący niewielki Zakład Elektromechaniczny w Pile.

Prowadzona przez niego firma zaliczała się do grona firm znanych i wyróżniających się na pilskim rynku. Firmę cechowała wysoka jakość świadczonych usług , rzetelność i terminowość. Firma świadczyła usługi dla firm jak i klientów indywidualnych. Sprawowała też nadzór serwisowy w zakładach i instytucjach na terenie powiatu i województwa. Pan Zenon był bardzo dobrym fachowcem, dla Niego nie było rzeczy niemożliwych. Pan Zenon Knapek był też Mistrzem szkolącym uczniów w zawodzie – elektromechanik.

Od 2009 roku do czerwca 2021 roku był Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej przy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

Za swoją pracę i propagowanie rzemiosła otrzymał:

– srebrną i złotą odznakę „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”

– srebrną odznakę „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”

– Honorową Odznakę Rzemiosła

Pan Zenon od początku prowadzenia swojej działalności był związany z Naszym Cechem – uczestniczył we wszystkich uroczystościach cechowych, bo uważał, że to jest obowiązkiem każdego członka Cechu. Uczestniczył w każdym posiedzeniu Zarządu Cechu z głosem doradczym. Chętnie pomagał przy organizacji różnego rodzaju spotkań cechowych. Choroba spowodowała zamknięcie Jego zakładu. Teraz walka o zdrowie jest najważniejsza, a po wygranej z chorobą to jeszcze zobaczymy ………………….