ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE

ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE w NASZYM CECHU

Tradycyjnie już w dniu 10 listopada 2021 roku na Sali Tradycji w Pilskim Cechu Rzemiosł Różnych w Pile odbyło się spotkanie przy pysznych rogalach i kawie.

Na spotkaniu byli włodarze naszego miasta, instytucje współpracujące z naszym Cechem, rzemieślnicy i najemcy lokali użytkowych.

Rogal świętomarciński to tradycyjny wypiek Poznania, który podbił całą Polskę. Idealny rogal świętomarciński musi ważyć nie mniej niż 150 gram. Niestety, choć pyszny i zrobiony z ciasta, które rozpływa się w ustach , to bardzo kaloryczny. Jeden rogal ma około 585 kalorii !!!

Jednak raz w roku każdy chyba może sobie pozwolić na odrobinkę przyjemności i słodkości.

Naszym Sponsorem rogali świętomarcińskich był Pan Franciszek Miedziński – „CHRUPEK” PPHU Miedzińscy Spółka Jawna w Złotowie.