TŁUSTY CZWARTEK 24.02.2022r.

24.02.2022r. TŁUSTY CZWARTEK w naszym Cechu !

Słodki czwartek towarzyszy nam już ładnych parę wieków. W połączeniu tradycji ludowej oraz chrześcijańskiej jest symbolem pożegnania hucznego karnawału i dniem, w którym dostarczamy sobie zapasu energii na zbliżający się post.

Tłusty czwartek to z pewnością święto wszystkich łasuchów i smakoszy słodkich przekąsek.

Na spotkanie przy pysznych pączkach i kawusi przybyli zaproszeni goście:

Henryk Stokłosa Senator RP, Honorowy Członek CRR w Pile

Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski

Franciszek Rzywucki Honorowy członek CRR w Pile

Pauszek Julian Honorowy Członek CRR w Pile

Jan Janczewski były Starszy Cechu w Pile

Ewa Krupka-Zaręba Dyrektor CWRKDiZ w Pile

przedstawiciele OHP w Pile

członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, Komisji Rewizyjnej i Sądu Cechowego,

rzemieślnicy, nasi współpracownicy oraz właściciele firm wynajmujący lokale w naszym budynku.

Sponsorami tegorocznych pączków była „Piekarnia ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek” Janusz Dudek z Trzcianki.

Rozmawiano na luźne tematy, żartowano, w tym dniu nikt nie liczył kalorii. Sponsorzy nie zawiedli, pączki były wyśmienite, rozpływające się w ustach, opływające słodkim lukrem.