TARGI PRACY 2022

XVII Subregionalne Targi Pracy i Kariery w Pile

8 kwietnia 2022r. w Invest Parku w Pile, odbyła się kolejna już edycja Targów Pracy i Kariery .

Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Pierwszy dzień Targów jest zawsze poświęcony edukacji. Uczniowie z Piły mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną pilskich szkół oraz uczelni.

W strefie Doradców Zawodowych można było skonsultować się w zakresie wyboru ścieżki zawodowej oraz kompetencji zawodowych. Młodzi uczniowie uczyli się pisania CV, tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowywali się do rozmowy kwalifikacyjnej.

W strefie Rzemiosła zostały zaprezentowane przez pilski Cech różne oblicza zawodów rzemieślniczych. I tak zaprezentowali się :

fryzjer Anna Palus Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile

murarz-tynkarz Jerzy Witkowski Zakład Ogólnobudowlany w Pile

elektryk Stanisław Smoguła ELZAS w Pile

monter zabudowy i

robót wykończeniowych w budownictwie Stanisław Mazur Firma Budowlana w Pile

piekarz Wiesława i Janusz Dudek Piekarnia-Ciastkarnia ROGALIK w

Trzciance

Uczniowie mogli podziwiać pokazy czesania i strzyżenia, było murowanie i tynkowanie, można było poznać pracę elektryka oraz skosztować pysznych wypieków – bułeczek i chleba.

Cech Rzemiosł Różnych dla rzemieślników przygotował mały poczęstunek. Przy kawie i słodkościach można było porozmawiać ze znajomymi.

Sponsorem wybornych ciast i babeczek byli : Wiesława i Janusz Dudek właściciele Piekarni-Ciastkarni „ROGALIK” z Trzcianki.