Wieczerza wigilijna rzemieślników

Tradycyjnie ju? w Hotelu GROMADA w Pile na op?atku wigilijnym – 18.12.2015 r. spotkali si? rzemie?lnicy nale??cy do pilskiego CRR. W?ród zaproszonych go?ci znale?li si?:

Franciszek Tamas – Starosta Pilski
Karol Pufal – Wiceprezes WIR w Poznaniu
Katarzyna Jele? – Pe?nomocnik WIR w Pile
ks.kan. Leonard Zych – Dyr. Centrum Charytatywni-Opieku?czego CARITAS, proboszcz parafii pw Matki Boskiej Cz?stochowskiej w Motylewie
Wojciech Winiarski – Dyrektor CEiPM w Pile
Eugeniusz Osesek – Prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego TARCZA

zas?u?eni dla Cechu honorowi Starsi Cechu i honorowi cz?onkowie CRR w Pile:
Wiktor Piorkowski
W?adys?aw Jab?o?ski
Leon Kalinowski
Franciszek Rzywucki
Julian Pauszek
?ucja Rusiecka
Bronis?aw Przykucki

oraz przyjaciele pilskiego Cechu Rzemios? Ró?nych.

Starszy cechu Jan Janczewski przywita? serdecznie wszystkich go?ci, Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska odczyta?a fragment ewangelii wg ?w. ?ukasza, a ksi?dz Leonard Zych pob?ogos?awi?  op?atki i straw? wigilijn?. Komendant hufca ZHP Pi?a Grzegorz Rzymski wraz z harcerzami przyniós? Betlejemskie ?wiate?ko Pokoju.

W?druje ono po naszym kraju od 13 grudnia i zawiera przes?anie mi?o?ci, pokoju, pojednania i wspólnego dzia?ania dla dobra wszystkich ludzi.

?wi?teczn? kolacj? rozja?nia? jego blask, a w tle s?ycha? by?o kol?dy. Po krótkiej modlitwie, przy d?wi?kach kol?d, prze?amano si? op?atkiem, ?ycz?c sobie rodzinnych ?wi?t i spokojnego, szcz??liwego Nowego Roku.

Na wigilijnym stole pojawi?y si? tradycyjne potrawy wigilijne. Nie zabrak?o barszczu z uszkami, pieczonego karpia, pierogów, ?ledzika i postnych go??bków.

Sponsorem wy?mienitych ciasteczek do kawki  by? w tym roku Pan Franciszek Miedzi?ski w?a?ciciel Piekarni CHRUPEK w Z?otowie.

Starszy Cechu Jan Janczewski podzi?kowa? wszystkim za przybycie i uczestnictwo w wieczerzy op?atkowej, a pracownikom za pomoc w jej organizacji.