HITY REGIONU 2022

HITY regiony rozdane !

26.02.2023r. w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się finałowa gala 28. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2022.

Konkurs narodził się w 1994 roku w Pile, by wkrótce przenieść się do stolicy Wielkopolski.

Jego ideą jest coroczne wyłanianie i promocja szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych. To jednocześnie rodzaj prestiżowego narzędzia promocyjnego, oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji czy instytucji.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 156 zgłoszeń z województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału kapituła zakwalifikowała 60 podmiotów spełniających wymagania regulaminowe.

Oto laureaci konkursu z regionu pilskiego i jednocześnie członkowie naszego cechu :

Stanisław Pirch właściciel – Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile został uhonorowany Diamentowym Hitem za zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki Pralni „SONIA” oraz charytatywne działania przedsiębiorstwa na rzecz społeczności lokalnej. Wyróżnienie to zostało przyznane w kategorii handel i usługi.

A w kategorii edukacja, kultura i sport – „Piekarnia ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek” Janusz Dudek w Trzciance otrzymała Diamentowy Hit – za modelowe kształcenie młodzieży w zawodzie piekarz-cukiernik, cykliczną organizację „Pokazów umiejętności uczniowskich w zawodzie piekarza” oraz za jakość produkowanych wyrobów piekarniczych i cukierniczych w oparciu o 30-letnią tradycję.

Szefowie firm obchodzących co najmniej 25-lecie działalności, zostali obdarowani przez Tadeusza Jasiuwiana – dyrektora Instytutu Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów – generalskimi czapkami.

Wśród nich znalazł się właściciel Piekarni ROGALIK w Trzciance – Janusz Dudek.

Artystycznym zwieńczeniem tegorocznej gali był koncert zespołu Taraka.