Opłatek Rzemieślniczy

Dnia 19.12.2014 w hotelu GROMADA w Pile odby?o si? spotkanie op?atkowe cz?onków pilskiego Cechu Rzemios? Ró?nych. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli:

Franciszek Tamas Starosta Pilski

Piotr G?owski Prezydent miasta Pi?y

Karol Pufal Wiceprezes WIR

Katarzyna Jele? Pe?nomocnik WIR w Pile

Ks. kan. Leonard Zych Dyrektor Centrum Charytatywno-Opieku?czego Caritas, proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Cz?stochowskiej w Motylewie

Wojciech Winiarski Dyrektor centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y w Pile

Eugeniusz Osesek Prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego „TARCZA”

oraz

zas?u?eni dla Cechu honorowi Starsi Cechu i honorowi cz?onkowie Cechu w osobach:

Wiktor Piorkowski

Franciszek Rzywucki

Julian Pauszek

Starszy Cechu serdecznie powita? wszystkich zgromadzonych przy wigilijnym stole. W swoim przemówieniu nawi?za? do chrze?cija?skiej tradycji WIGILII – op?atka, niespodziewanego go?cia, kol?d, pasterki, choinki czyli ca?ej magii ?wi?t Bo?ego Narodzenia.

Tradycyjnie ju? kol?d? „W?ród Nocnej Ciszy” rozpocz??a si? Wigilia Cechowa. Przy zapalonych ?wiecach Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska odczyta?a fragment Ewangelii ?w. ?ukasza Aloha enterprises inc , a ksi?dz Leonard Zych pob?ogos?awi? op?atki i potrawy wigilijne.

Przy nastrojowym blasku ?wiec i akompaniamencie kol?d sk?adali?my sobie ?wi?teczne ?yczenia i dzielili?my si? op?atkiem.

Nast?pnie wszyscy zasiedli do suto zastawionych sto?ów. Rozkosz? dla naszego podniebienia by?y tradycyjne potrawy wigilijne: karp sma?ony, barszczyk z uszkami, piero?ki, ?ledzik w ?mietanie i wiele innych pyszno?ci. Podczas wieczerzy by?a NIESPODZIANKA – Miko?aj z pomocnikiem – ma?ym skrzatem – obdarowywali go?ci prezencikami – s?odkimi czekoladami.

Wyró?nionymi przez Miko?aja zostali:

Daniel Balukiewicz

Stanis?aw Smogu?a

Jacek Kwa?niewski.

To osoby tworz?ce poczet sztandarowy CRR , zawsze ch?tnie asystuj?cy Starszemu Cechu we wszystkich pa?stwowych, narodowych i lokalnych uroczysto?ciach.

Na zako?czenie Starszy Cechu Jan Janczewski podzi?kowa? wszystkim „> za przyj?cie zaproszenia i uczestnictwo w Wigilii Rzemie?lników, a pracownikom za pomoc w jej organizacji i wsparcie.