Spotkania Seniorów

23.10.2014r. – Tradycyjnie ju? tego dnia spotykaj? si? w Pile seniorzy na Mi?dzynarodowych Spotkaniach Seniorów – uczestnicz? w nich tak?e reprezentanci ze Schwerina. Wydarzenie to przede wszystkim wyk?ady na tematy wa?ne dla osób starszych.

Senator RP Mieczys?aw Augustyn wr?czy? honorowe wyró?nienie Seniora Roku dla Pani Marii Andrzejewskiej z Pi?y. Jest ona organizatork? pilskich imienin Marii.

Przyznano równie? tytu? Seniora Roku Pó?nocnej Wielkopolski – Pani Stefanii Wojtkowiak z Wyrzyska. Ta 91 letnia seniorka otacza opiek? ubogie rodziny i niepe?nosprawne dzieci Vigilix contact , prowadzi klub seniora dla pa? i aktywnie dzia?a w miejscowym Towarzystwie Przyjació? Wyrzyska.

Z Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile nominowani do wyró?nienia zostali:

– Julian Pauszek otworzy? swoj? firm? „AUTO-SZLIF” w 1969 roku. Oferuje us?ugi w zakresie ?lusarstwa i galwanizacji. Firma znana jest na rynku z fachowo?ci i solidno?ci. Zak?ad stale rozbudowuje si? i rozwija. Zak?ad mechaniki pojazdowej czynny jest ca?? dob? . Od kilku lat przy zak?adzie dzia?a te? sklep motoryzacyjny. Wspó?w?a?cicielem firmy jest syn Robert Pauszek – pomys?odawca regeneracji g?owic silnikowych. Dzi?ki podobnym zainteresowaniom i smyka?k? do motoryzacji doskonale uzupe?niaj? si? w pracy. Julian Pauszek zosta? odznaczony srebrn? i z?ot? odznak? „za zas?ugi w rozwoju rzemios?a wielkopolskiego”.

– Daniel Balukiewicz zawodowo zacz?? fotografowa? od 1972 roku guide.html , a rzemie?lnicz? dzia?alno?? gospodarcz? jako „FOTO-DANIEL” rozpocz?? 27 grudnia 1979 roku w Pile przy ul. Boh. Stalingradu 21. Od roku 2000 firma znajduje si? na osiedlu przy ul. O.M. Kolbe 5. W ci?gu tych 35 lat dzia?alno?ci w zak?adzie fotograficznym wykonano oko?o 200 tys. zdj?? ró?nego rodzaju – legitymacja, paszport, dowód osobisty. Pan Daniel sfotografowa? te? ponad 3 tysi?ce wydarze? rodzinnych – chrzty, ?luby, komunie. Od 20 lat dokumentuje coroczny Bieg Uliczny PHILIPS. Pod okiem mistrza Daniela Balukiewicza tytu? czeladnika zdoby?o 19 uczniów. W czasie swojej dzia?alno?ci rzemie?lnik Daniel Balukiewicz pe?ni? ró?ne funkcje w samorz?dzie cechowym jako cz?onek Zarz?du, Przewodnicz?cy S?du Cechowego oraz Zast?pca Przewodnicz?cego Komisji Egzaminacyjnej przy WIR w Poznaniu.  Wielokrotnie odznaczany „za szkolenie uczniów w rzemio?le”, „za zas?ugi w rozwoju rzemios?a wielkopolskiego” oraz KORDZIK WIR.