75 rocznica zbrodni katyńskiej i 5 rocznica tragedii smoleńskiej

10.04.2015r. w ko?ciele ?wi?tej Rodziny w Pile odby?a si? uroczysta Msza ?w. w zwi?zku z 5 rocznic? tragedii smole?skiej oraz 75 rocznic? ludobójstwa katy?skiego.

Po Mszy ?w. mieszka?cy, przedstawiciele w?adz, stowarzysze? oraz ksi??a pilskich parafii przeszli w marszu z ko?cio?a pod pomnik Jana Paw?a II na plac Zwyci?stwa. Marsz by? spokojny, uczestnicy ?piewali pie?ni religijne. Z?o?ono wie?ce i kwiaty, zapalono symboliczne znicze.

Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile reprezentowali:

Starszy Cechu Jan Janczewski

Podstarszy Cechu Marian Madej

Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska

oraz poczet sztandarowy CRR w osobach: Daniel Balukiewicz, Jacek Kwa?niewski i Stanis?aw Smogu?a.

W uroczysto?ci wzi??y równie? udzia? inne poczty sztandarowe organizacji i szkó?. W trakcie uroczysto?ci uczniowie w/w szkó? wystawili program artystyczny przypominaj?cy tragiczne wydarzenia II wojny ?wiatowej.

13.04.2015r. z?o?eniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu uczczono w Pile 75 rocznic? zbrodni katy?skiej zorganizowan? przez miasto.

W uroczysto?ci wzi??y udzia? w?adze miasta i powiatu, cz?onkowie Pilskiej Rodziny Katy?skiej, parlamentarzy?ci, s?u?by mundurowe, szko?y oraz delegacje instytucji i organizacji z Pi?y i powiatu pilskiego.

Cech Rzemios? Ró?nych reprezentowali:

Starszy Cechu Jan Janczewski

Podstarszy Cechu Marian Madej

Cz?onek Komisji Rewizyjnej Jacek Kwa?niewski

Odegrano Hymn Polski. Zebranych powita? prezydent miasta Pi?y Piotr G?owski. W swoim przemówieniu mówi? o odwadze, patriotyzmie, honorze ludzi, którzy zostali bestialsko wymordowani, apelowa? o pami?? dla tych, którym zawdzi?czamy nasz? wolno??.

Histori? zbrodni katy?skiej przypomnia? prezes zarz?du Pilskiej Rodziny Katy?skiej Stanis?aw Matarewicz.