Rogale Świętomarcińskie

Rogal ?wi?tomarci?ski rogal z nadzieniem z bia?ego maku tradycyjnie przygotowany w Poznaniu i okolicznych obszarach Wielkopolski z okazji dnia ?wi?tego Marcina – 11 listopada. Rogale ?wi?tomarci?skie s? g?ównym wypiekiem  podczas obchodów dnia ulicy ?wi?tego Marcina w Poznaniu.

Rzemie?lnicy zrzeszeni w Cechu  Cukierników i Piekarzy w Poznaniu sprzedaj? w dniu ?w. Marcina ?rednio 250 ton tego wyrobu.

Aby cukiernia mog?a u?ywa? nazwy „rogale marci?skie”, musi uzyska? certyfikat Kapitu?y Pozna?skiego Tradycyjnego Rogala ?wi?tomarci?skiego, która powsta?a z inicjatywy Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu x3578.html , Izby Rzemie?lniczej i Urz?du Miasta Poznania.

10.11.2015 r. o godz. 11.00 w Sali Tradycji CRR w Pile po raz kolejny Vigilix , tradycyjnie ju? odby?o

Na spotkanie przybyli zaproszeni go?cie: Starosta Pilski Franciszek Tamas, Wiceprezydent miasta Pi?y Beata Dudzi?ska, Wiceprezes WIR w Poznaniu Karol Pufal.

Pe?nomocnik WIR Katarzyna Jele?, Dyrektor CEiPM Wojciech Winiarski, Prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego „TARCZA” Eugeniusz Osesek, Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Jan Ficerman, honorowi cz?onkowie CRR w Pile – Franciszek Rzywucki, Julian Pauszek, cz?onkowie Zarz?du pilskiego Cechu oraz w?a?ciciele i pracownicy firm wynajmuj?cy w naszym  cechu lokale u?ytkowe.

W tym dniu nikt nie liczy? kalorii, rogale by?y przepyszne, smakowa?y wszystkim wy?mienicie. Fundatorem tegorocznych rogali by? Zygmunt ?nie?ko w?a?ciciel PPHU „?nie?ka” w Pile.