Święto Niepodległości

Dnia 11.11.2015 r. t?umy wiernych zgromadzi?y si? na mszy ?wi?tej za Ojczyzn? w dniu Narodowego ?wi?ta Niepodleg?o?ci. Msza zosta?a odprawiona w ko?ciele ?wi?tej Rodziny w Pile. We mszy uczestniczyli przedstawiciele w?adz powiatu ze Starost? Pilskim Franciszkiem Tamasem oraz przedstawiciele w?adz miejskich z Prezydentem Pi?y Piotrem G?owskim. Byli tak?e parlamentarzy?ci , radni, przedstawiciele zwi?zków i organizacji spo?ecznych, harcerze i wielu innych mieszka?ców Pi?y. Po mszy, zebrane delegacje i wierni przeszli pod Pomnik Zwyci?stwa.

Pod Pomnikiem Zwyci?stwa oddano ho?d wszystkim, którzy walczyli o woln? Polsk?.

Odzyskanie niepodleg?o?ci naszej OJCZYZNY kosztowa?o wiele istnie? ludzkich – podkre?la? w swoim przemówieniu przewodnicz?cy Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

Wie?ce pod Pomnikiem Zwyci?stwa z?o?yli przedstawiciele w?adz powiatu pilskiego i miasta Pi?y, przedstawiciele organizacji wojskowych, partii politycznych, szkó?, zak?adów pracy, instytucji, zwi?zków spo?ecznych i innych. Nie zabrak?o równie? przedstawicieli CRR w Pile:

Starszy Cechu – Jan Janczewski

Podstarsza Cechu – Urszula Kwiatkowska

oraz poczet sztandarowy w sk?adzie: Daniel Balukiewicz, Stanis?aw Smogu?a i Jacek Kwa?niewski.

?wi?to Niepodleg?o?ci czczone by?o równie? na sportowo. W Pile ponad 650 osób uczestniczy?o w IX Biegu Niepodleg?o?ci.

Z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodleg?o?ci przez nasz kraj, w Pile odby?a si? próba pobicia „flagowego rekordu Guinnessa. Rekord polega? na tym, aby jak najwi?ksza „> liczba osób ponios?a olbrzymi? flag? narodow?. Flaga niesiona w Pile mia?a 400 metrów, nios?o j? ponad 1500 osób. Mimo, ?e próba pobicia rekordu w tym roku nie uda?a si? to ju? nieoficjalnie wiadomo, ?e 2 maja w ?wi?to Flagi Polskiej mieszka?cy Pi?y i okolic ponownie stan? przed szans? pobicia rekordu Guinnessa.

Msza ?wi?ta, obchody na Placu Zwyci?stwa, przemarsz z bia?o-czerwon? flag?, bieg po ulicach Pi?y ?wiadcz? o tym, ?e kochamy POLSK? i, ?e na dobru POLSKI  nam zale?y.