Wyjątkowe święto myśliwych, piekarzy i pszczelarzy w Trzciance

Trzcianka by?a gospodarzem wyj?tkowej uroczysto?ci. Z okazji po?wi?cenia figur ?wi?tych  Huberta, Ambro?ego i Anny, spotkali si? my?liwi z 53 kó? ?owieckich, le?nicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Pa?stwowych , przedstawiciele Stowarzyszenia Rzemie?lników Piekarnictwa RP, Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile w osobach: Starszy Cechu Jan Janczewski oraz cz?onek Komisji Rewizyjnej Jacek Kwa?niewski,  przedstawiciele Zespo?u Szkó? Le?nych w Goraju i Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Trzciance.

Uroczysto?? rozpocz??a Msza ?w. hubertowska. Przy d?wi?kach hymnu le?nego „Darz bór” wprowadzono w uroczystej procesji poczty sztandarowe, w tym: poczet sztandarowy Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile w sk?adzie:

Jacek Kwa?niewski  cz?onek CRR Pi?a

Weronika Florei i Maria Smo?ko – uczennice ZSP Trzcianka klasa piekarzy.

Wa?nym elementem mszy by?a homilia, która nawi?zywa?a do praktyk ?owieckich, ?wi?tego Huberta, pi?kna przyrody i ekologii le?nej.

W darze o?tarza okoliczno?ciowy chleb z?o?y?a delegacja piekarzy: Piotr Z?oci?ski, Aleksander Dolczewski i Andrzej Szmyt-Z?oci?ski.Wszyscy delegaci reprezentuj? Piekarni? – Ciastkarni? ROGALIK Wies?awa i Janusz Dudek z Trzcianki.

Doskona?? opraw? uroczysto?ci by?o brzmienie sygna?ówek my?liwskich w wykonaniu Zespo?u Tr?baczy My?liwskich z Zespo?u Szkó? Le?nych w Goraju.

Po mszy wszyscy przemaszerowali na Skwer Sienkiewicza, gdzie nast?pi?o po?wi?cenie rze?b ?wi?tego Huberta (patron my?liwych) oraz ?wi?tych Anny (patronka piekarzy) i Ambro?ego (patron pszczelarzy).

Fundatorem figury ?wi?tej Anny by? Wies?awa i Janusz Dudek – w?a?ciciele Piekarni – Ciastkarni ROGALIK z Trzcianki Puttygen download for windows xp Aloha enterprise pulse , cz?onkowie pilskiego Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile.

Po zako?czeniu uroczysto?ci Pan Janusz Dudek zaprosi? przedstawicieli Cechu Rzemios? Ró?nych w Pile na obiad do „Z?otej Kaczki” w Trzciance.