76 rocznica zbrodni katyńskiej i 6 rocznica tragedii smoleńskiej

10.04.2016r. w ko?ciele ?wi?tej Rodziny w Pile odby?a si? msza ?w. w zwi?zku z 6 –rocznic? tragedii smole?skiej oraz 76 – rocznic? zbrodni katy?skiej.

Po zako?czonej mszy ?w. mieszka?cy Pi?y, przedstawiciele w?adz, stowarzysze? oraz ksi??a pilskich parafii przeszli w marszu pod pomnik Jana Paw?a II na placu Zwyci?stwa. Uczestnicy marszu ?piewali pie?ni religijne. Z?o?ono wie?ce, kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

Cech Rzemios? Ró?nych w Pile reprezentowali:

Starszy Cechu Jan Janczewski

Podstarszy Cechu Marian Madej

Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska

oraz poczet sztandarowy CRR w Pile w osobach: Daniel Balukiewicz, Wies?aw Tr?backi i Jacek Kwa?niewski.

13.04.2016r. pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu w Pile uczczono 76 rocznic? zbrodni katy?skiej zorganizowan? przez miasto.

W uroczysto?ci wzi??y udzia? w?adze miasta i powiatu, cz?onkowie Pilskiej Rodziny Katy?skiej, parlamentarzy?ci, s?u?by mundurowe, szko?y oraz delegacje instytucji i organizacji z Pi?y i powiatu.

Cech Rzemios? Ró?nych reprezentowali:

Starszy Cechu Jan Janczewski

Podstarszy Cechu Marian Madej

Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska.

Delegacja z?o?y?a wi?zank? kwiatów.