TŁUSTY CZWARTEK

08.02.2024 Tłusty Czwartek w naszym Cechu!

Tłusty czwartek – słodka tradycja

Nadziewane marmoladą, czekoladą czy budyniem? Polane lukrem, oprószone pudrem czy skórką pomarańczową?

Jakie pączki lubisz najbardziej? Mówią, że w tłusty czwartek nie obowiązują żadne diety, a kalorie nie idą w boczki……..

Tłusty czwartek to dzień, w którym trzeba zjeść pączka!

Po prostu nie wypada inaczej! Według jednego z przesądów , jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, nie będzie mu się wiodło przez najbliższy rok i szczęście go ominie!

Na spotkanie przy pysznych pączkach i kawusi przybyli zaproszeni goście:

Henryk Stokłosa Honorowy Członek CRR w Pile

Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski

Beata Dudzińska pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Piły

Pauszek Julian Honorowy Członek CRR w Pile

Jan Janczewski były Starszy Cechu w Pile

Kinga Bieńkowska Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile

oraz

członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, Komisji Rewizyjnej i Sądu Cechowego,

rzemieślnicy, nasi współpracownicy oraz właściciele firm wynajmujący lokale w naszym budynku.

Sponsorami tegorocznych pączków była „Piekarnia ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek” Janusz Dudek z Trzcianki.

Rozmawiano na luźne tematy, żartowano, w tym dniu nikt nie liczył kalorii. Sponsorzy nie zawiedli, pączki były wyśmienite, rozpływające się w ustach, opływające słodkim lukrem.