XVII Pokaz Umiejętności Uczniowskich w zawodzie piekarz

9.03.2024 – XVII Pokaz Umiejętności Uczniowskich w zawodzie piekarz

„Piekarnia ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek” Janusz Dudek z Trzcianki wraz z Zespołem Szkół im. Henryka Sienkiewicza kolejny raz zorganizowały pokaz. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Trzcianka.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z :

Piekarni -Cukierni CHRUPEK” PPHU Miedzińscy Sp. J. ze Złotowa

Piekarni Aleksander Dolczewski” z Siemowa

Piekarni Cukierni ANNA” Sp.J., A. Koczorowska E. Paprocki z Wyrzyska

Piekarni Cukierni” Daniel Szlędak z Człopy

Piekarni z Tradycjami” Barbara Tryboda z Drawska

Piekarni Rogalik W.J. Dudek” Janusz Dudek z Trzcianki

Uczniowie pokazali swoje umiejętności nabyte podczas praktycznej nauki zawodu. Spotkanie przyszłych piekarzy to możliwość podniesienia rangi zawodu, nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń między uczniami, szkołami i zakładami.

Była to okazja, aby podpatrzeć w jaki sposób kształcą się koleżanki i koledzy z innych zakładów, nauczyć się czegoś dodatkowego i sprawdzić swoje siły przed egzaminem czeladniczym.

Jury wyróżniło:

Mikołaja Godlewskiego (PC CHRUPEK PPHU Miedzińscy Sp.J ) za „Najlepszą chałkę”

Kamila Sekuterskiego (Piekarnia z Tradycjami w Drawsku) za „Najlepszy rogal”

Laurę Graczyk (PC ANNA A. Koczorowska E. Paprocki ) za „Najlepszą drożdżówkę”

Mikołaja Godlewskiego (PC CHRUPEK PPHU Miedzińscy Sp.J) za „Najlepszą bułkę”

Szymona Furmana ( Piekarnia ROGALIK W.J. Dudek) za „Najlepszy eksponat artystyczny”

W pokazie umiejętności uczniowskich uczestniczył Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile Stanisław Smoguła. Nasz Cech był fundatorem trzech pucharów :

– Najładniejsza chałka

– Najlepszy rogal

– Najlepszy eksponat artystyczny

i trzech kart upominkowych do Empiku, o wartości 100 zł każda.

Jednak nikt z uczestników nie odszedł z pustymi rękoma – każdy otrzymał dyplom i statuetkę, która będzie przypominać o udziale w pokazie.

Pokaz jest okazją do zachęcenia młodzieży do nauki zawodu – dobry piekarz to bardzo rozchwytywany , poszukiwany i potrzebny fachowiec na naszym rynku pracy.