SZTANDAR DLA PILSKICH SENIORÓW LOTNICTWA

Pilski Oddzia? Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w tym roku obchodzi? 20-lecie istnienia.

style=”text-align: justify;”>Za dzia?alno?? na rzecz zachowania lotniczej tradycji Vigilix user setup , zewn?trznego reprezentowania zasad patriotyzmu oraz udzia? w wychowaniu m?odzie?y otrzyma? 3.10.2014r. SZTANDAR –symbol ?o?nierskiego honoru, wierno?ci idea?om i gotowo?ci do wszelkich po?wi?ce?.

Uroczysto?? przekazania sztandaru odby?a si? pod obeliskiem Lotników Polskich przy ul. Okrzei w Pile.

G?ównym fundatorem sztandaru by? Henryk Stok?osa, a rodzicami chrzestnymi sztandaru – Katarzyna Stok?osa, kandydatka do Rady Powiatu w najbli?szych wyborach samorz?dowych z ramienia „Porozumienia Samorz?dowego” oraz prezydent Pi?y Piotr G?owski.

Prezes Oddzia?u Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Pile p?k Jan Ficerman przypomnia? histori? pilskiego lotnictwa i zas?ugi lotników w budowie naszego miasta. W uroczysto?ci przekazania sztandaru uczestniczy?a tak?e : kompania reprezentacyjna i orkiestra Si? Powietrznych, delegacja Stowarzyszenia „Porozumienie Samorz?dowe” z Henrykiem Stok?os? i jej prezesem Bogus?awem Mikit? , delegacja CRR w Pile reprezentowana przez Starszego Cechu Jana Janczewskiego, Daniela Balukiewicza, Stanis?awa Pircha i Jacka Kwa?niewskiego i wielu innych zainteresowanych mieszka?ców Pi?y.

Cech Rzemios? Ró?nych w Pile by? tak?e fundatorem sztandaru dla Pilskich Seniorów Lotnictwa.

Podczas mszy ?wi?tej w ko?ciele pw. NMP Królowej Polski sztandar zosta? po?wi?cony przez ks. kanonika Stanis?awa Oracza.