POKAZ UMIEJĘTNOŚCI UCZNIOWSKICH – TRZCIANKA 2018

POKAZ  UMIEJĘTNOŚCI UCZNIOWSKICH  w TRZCIANCE  2018r.

03.03.2018r. już po raz XV  w Trzciance odbył się pokaz umiejętności uczniowskich w zawodzie piekarz. Organizatorami imprezy pod honorowym patronatem Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego Pana Tadeusza Teterusa i Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego byli:

Piekarnia „ROGALK” Wiesława i Janusz  Dudek  oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance – z Panią Dyrektor Wiolettą Folwarczną-Nowak i kierownikiem szkolenia praktycznego Mirosławą Olczak oraz Cech Rzemiosł Różnych w Pile . Wśród  gości byli :

– Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki Pan Tadeusz Teterus

– Burmistrz miasta Trzcianki Pan Krzysztof Czarnecki

– Przemysław Pochylski etatowy członek Zarządu Powiatu

– Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej Jerzy Bartnik

–  Wiceprezes WIR Karol Pufal

–  Dyrektor WIR Tomasz Wika

– Starszy Cechu w Pile Jan Janczewski

– członek Zarządu Stanisław Pirch

oraz  samorządowcy, członkowie stowarzyszeń zajmujących się piekarnictwem.

Uczestnikami edycji byli uczniowie następujących szkół:

ZSP w Gostyniu, ZSP w Lesznie, ZSP w Trzciance i CKZ i U w Wyrzysku . Uczniowie praktyczną naukę zawodu odbywają w :

Piekarni  „RARYTAS” Grzegorz Kurzajczyk w Pile, Piekarni Aleksander Dolczewski z Siemowa, Piekarni „CHRUPEK” w Złotowie, Piekarni „ANNA”  w Wyrzysku, Piekarni „ROGALIK”  W.J. Dudek w Trzciance oraz Piekarni-Cukierni Daniel Szlędak z Człopy.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie przez uczniów umiejętności nabytych podczas kształcenia zawodowego. Umiejętności te dotyczą zarówno wyrobów tradycyjnych jak również wykonania eksponatu artystycznego. Daje to możliwość podniesienia rangi zawodu, nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń między uczniami, szkołami i zakładami.

Komisja wyróżniła autorów najlepszych wypieków:

– najładniejszy eksponat artystyczny – Koniuszy Krystian Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza chałka – Smołko Maria – Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejszy rogal – Czerwiński Karol – PC „ANNA”  w Wyrzysku

– najładniejsza drożdżówka – Nijak Radosław – Piekarnia „CHRUPEK” F.P.T. Miedzińscy w Złotowie

– najładniejsza bułka – Siwek Kacper – Piekarnia Cukiernia Daniel Szlędak w Człopie

– najładniejsza kajzerka – Szemczyńska Paulina – Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

– najładniejsza plecionka – Gawlicka Weronika – Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez organizatorów pokazu puttygen download , Cech Rzemiosł Różnych w Pile. Ponadto wszyscy z uczestnicy otrzymali upominki od Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego i Burmistrza miasta Trzcianki Pana Krzysztofa Czarneckiego.