Konkurs piekarniczy uczniów klas II, III

30.05.2015r. wspó?organizatorzy warsztatów piekarniczych dla m?odzie?y tj. „Piekarnia ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance, Dyrektor ZSP w Trzciance Wioletta Folwarczna-Nowak, kierownik szkolenia praktycznego ZSP w Trzciance Miros?awa Olczak oraz Starszy CRR w Pile Jan Janczewski –otworzyli 12 ju? Pokaz Umiej?tno?ci Uczniowskich w Zawodzie Piekarz.

Cel pokazu to zaprezentowanie przez uczniów umiej?tno?ci nabytych podczas praktycznej nauki zawodu. M?odzi piekarze musieli wykona? nast?puj?ce wyroby: pieczywo pó?cukiernicze: cha?ki, rogale, dro?d?ówki; pieczywo wyborowe: bu?ki zwyk?e, bu?ki plecionki oraz eksponat artystyczny ze specjalnie przygotowanego ciasta – w postaci chleba okoliczno?ciowego, ?wi?tecznego, weselnego. Ponadto wszystkie elementy wykonane w eksponacie artystycznym musia?y by? jadalne.

Komisja w sk?adzie: Katarzyna Jele?, Micha? Kufel, Miros?awa Olczak, Karol Pufal i Piotr Z?oci?ski wyró?nili autorów najlepszych produktów:

– za najlepsz? cha?k? – Paszko Patryk Piekarnia ROGALIK W.J. Dudek Trzcianka

– za najlepszego rogala – Trzupek Arkadiusz „CHRUPEK” PPHU Miedzi?scy Z?otów

– za najlepsz? bu?k? plecionk? – Bara?czak Mateusz „CHRUPEK” PPHU Miedzi?scy Z?otów

– za najlepszy eksponat artystyczny – Izydorczyk Tadeusz Piekarnia R.P. Ci??y?scy Sp.J. Gosty?

Ka?dy z uczestników otrzyma? pami?tkowy dyplom, a zwyci?zcy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Wielkopolsk? Izb? Rzemie?lnicz? w Poznaniu, Cech Rzemios? Ró?nych w Pile, Piekarni? ROGALIK z Trzcianki oraz Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Trzciance.

Swoj? obecno?ci? pokaz zaszczyci?o wielu znamienitych go?ci – zarówno piekarzy, cz?onków ró?norodnych cechów i stowarzysze? zajmuj?cych si? piekarnictwem oraz samorz?dowcy. W?ród go?ci znale?li si? Stanis?aw Pirch cz?onek Zarz?du CRR w Pile, Jacek Kwa?niewski cz?onek Komisji Rewizyjnej Cechu w Pile, Gra?yna Kasperczyk sekretarz Gminy Trzcianka oraz ks. Andrzej ?o?yniak opiekun duchowy warsztatów.

Uczestnikami tegorocznej edycji pokazu byli te?uczniowie Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile – Adrian Ku?nierz, Damian Tadych i Arkadiusz Trzupek.