NOWY STARSZY CECHU w PILE

28.06.2021r. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków CRR w Pile

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze zwołane na dzień 28.06.2021r. na godzinę 17.00 odbyło się w drugim terminie tj. o godzinie 17.30.

Zebranie otworzył Starszy Cechu Jan Janczewski, powitał przybyłych rzemieślników.

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wyróżnił Honorową Odznaką Rzemiosła:

Adama Lubońskiego

Tadeusza Sobosa

Najwyższe odznaczenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej „KORDZIK” WIR otrzymał Zenon Knapek . Odznaczenie to otrzymał za długoletnią przynależność do pilskiego Cechu – od 1983 roku, pełnienie funkcji w organach statutowych organizacji samorządu rzemiosła – był ( od 2009r. do 2021r.) Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej przy CRR w Pile, był też mistrzem szkolącym uczniów , a Jego Firma słynie z terminowości i wysokiej jakości świadczonych usług.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznała wyróżnienia „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego:

Złotą odznakę otrzymał:

Marcin Mrotek

oraz zasłużeni pracownicy Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile:

Grażyna Sasin

Stefan Łasiński

Srebrną odznakę otrzymali:

zasłużeni pracownicy Piekarni ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek w Trzciance:

Bogusław Golik

Sławomir Potasinski

Mateusz Andrzejewski

Starszy Cechu Jan Janczewski przedstawił sprawozdanie Zarządu Cechu.

Adam Luboński członek Komisji Rewizyjnej odczytał sprawozdanie z Komisji Rewizyjnej .

Daniel Balukiewicz Przewodniczący Sądu Cechowego odczytał sprawozdanie Sądu Cechowego.

Pan Grzegorz Wolny (Biuro Podatkowe) prowadzący księgowość Cechu w Pile odczytał sprawozdanie finansowe za 2020 rok oraz przedstawił plan finansowo-gospodarczy na 2021 rok.

Po odczytaniu przez Przewodniczącą Komisji Uchwał i Wniosków Panią Katarzynę Kwiecień Uchwał:

w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego za 2020 rok

w sprawie przyjęcia planu finansowego na 2021 rok

w sprawie udzielenia absolutorium dla Starszego i Zarządu Cechu za 2020 rok

jednogłośnie je podjęto.

Na 4-letnią kadencję Starszym Cechu został Stanisław Smoguła.

Wybrano Zarząd CRR w Pile w składzie:

Podstarszy Cechu Daniel Balukiewicz

Podstarsza Cechu Urszula Kwiatkowska

Sekretarz Zygmunt Śnieżko

Skarbnik Marek Przybylski

Członek Adam Luboński

Członek Andrzej Zaranek

Komisja Rewizyjna w osobach:

Jerzy Witkowski Przewodniczący

Tadeusz Dziekan członek

Bronisław Bilik członek

Sąd Cechowy w osobach:

Janusz Dudek Przewodniczący

Franciszek Miedziński członek

Józef Zalewski członek

Stanisław Pirch – został wybrany delegatem na Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Poprzedni Zarząd złożył Janowi Janczewskiemu podziękowania za Jego dokonania na rzecz pilskiego rzemiosła.

Przewodniczący Zgromadzenia podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie, cierpliwość i zaprosił na poczęstunek.

Na tym zakończono Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze .

194 pomyślało “NOWY STARSZY CECHU w PILE

Nie można komentować