Odsłonięcie portretu Jana Janczewskiego w Galerii Starszych Cechu Rzemiosł Różnych w Pile

Dnia 3 listopada 2021 roku w Sali Tradycji CRR w Pile odbyła się uroczystość odsłonięcia portretu Jana Janczewskiego w Galerii Starszych Cechu Rzemiosł Różnych.

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile – Stanisław Smoguła powitał wszystkich zaproszonych gości:

Urszula Kwiatkowska

Daniel Balukiewicz

Zygmunt Śnieżko

Marek Przybylski

Andrzej Zaranek

Jerzy Witkowski

Wojciech Tokarski

Janusz Dudek

Franciszek Miedziński

Marian Madej

Stanisław Pirch

Zenon Knapek

Pan Andrzej Zaranek przedstawił charakterystykę osoby Pana Jana i podziękował za 12 lat pracy na rzecz pilskiego Cechu.

Jan Janczewski funkcję Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Pile pełnił

od 2009 roku do 2021 roku.

W latach 1987-2004 prowadził firmę rodzinną piekarnię-cukiernię „Złoty Rój” w Pile.

Był mistrzem szkolącym uczniów w zawodzie piekarz.

Przez 8 lat był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

Przez kilka kadencji był przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczej i Mistrzowskiej piekarzy.

Wyróżniony przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu srebrną i złotą odznaką „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

Uhonorowany przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie srebrną i złotą odznaką „za szkolenie uczniów w rzemiośle” oraz Honorową Odznaką Rzemiosła.

Odznaczony najwyższym odznaczeniem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu KORDZIKIEM.

Wyróżniony też Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Praca w Cechu była Jego pasją. Miał w sobie niesamowite pokłady energii, cieszył się tym co robił, angażował się w pełni. Nawet jeśli dużo pracował przynosiło Mu to satysfakcję i zadowolenie.

Zawsze był w stałym kontakcie z włodarzami miasta: Prezydentem i Starostą oraz dyrektorami szkół branżowych.

Udzielał się społecznie – był członkiem Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Pile.

Uśmiechnięty, towarzyski i życzliwy Kolega, potrafił doradzić i wysłuchać innych.

Jego hobby to sport. Lubi biegać, jazdę na rowerze, pływanie, wcześniej też myślistwo.

Za całą 12-letnią pracę na rzecz pilskiego cechu, za zaangażowanie i pielęgnowanie tradycji rzemieślniczych oraz wprowadzanie nowych rozwiązań reprezentowania naszego cechu na terenie powiatu pilskiego

serdecznie dziękujemy !

i życzymy wiele zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności.

Po uroczystości odbył się poczęstunek, przepyszne ciasto ufundował Pan Janusz Dudek właściciel Piekarni-Ciastkarni ROGALIK w Trzciance.