DZIEŃ NAUCZYCIELA 2023

DZIEŃ NAUCZYCIELA MISTRZA 17.10.2023r.

Dzień Nauczyciela – 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty.

Dzień Edukacji narodowej obchodzi się corocznie 14 października. Potocznie, z uwagi na historię święta, nazywa się go Dniem Nauczyciela.

Dzień Nauczyciela-Mistrza to wieloletnia tradycja w naszym Cechu. W tym roku wśród

zaproszonych gości byli:

– Maria Kubica Przewodnicząca Rady Miasta Piły

– Piotr Halama Dyrektor Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

– Karina Mazurek Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

– Ewa Krupka-Zaręba Dyrektor CWRKD i Z w Pile

– Kinga Bieńkowska Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile

– Jan Janczewski były Starszy CRR w Pile

oraz nasi rzemieślnicy mistrzowie-szkolący uczniów w zawodach rzemieślniczych.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń. Na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile – Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu przyznała:

Srebrną odznakę „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” dla :

Pani Aldony Zdrenka

Pana Przemysława Gryka

Oboje są pracownikami Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile.

GRATULUJEMY !

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wręczył też Dyplom z gratulacjami dla Pana Adama Lubońskiego właściciela zakładu blacharsko-lakierniczego w Pile, z okazji 30-lecia prowadzenia działalności.

Starszy Cechu oraz wszyscy obecni na spotkaniu serdecznie pogratulowali Panu Adamowi Lubońskiemu wygranej w Wyborach parlamentarnych 2023 – jako kandydat z Polski 2050 – został posłem i będzie reprezentować pilski okręg wyborczy w Sejmie RP.

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile Stanisław Smoguła wspomniał też o uroczystościach Święta Edukacji Narodowej organizowanych przez Powiat i Pana Starostę. Dzień ten był okazją do wręczenia nauczycielom nauki zawodu podziękowań i

przyznania wyróżnień. Na wniosek naszego Cechu w tym gronie znalazły się Panie Mistrzynie Fryzjerstwa:

Bogumiła Malinowska Salon Fryzjerski „U BODZI” w Pile,

– Barbara Nalewajska Zakład Fryzjerski „GRZEBYK” w Wyrzysku

GRATULUJEMY!

Na zakończenie Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile Stanisław Smoguła podziękował za przybycie i życzył wszystkim dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Oddzielne podziękowania złożył Panu Franciszkowi Miedzińskiemu – współwłaścicielowi „CHRUPEK” PPHU Miedzińscy Spółka Jawna za pyszne ciasto na dzisiejszym spotkaniu.