V edycja Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

W dniach 1-2.04.2016r. w pilskim Inwestparku odby?y si? Targi Pracy i Kariery. Organizatorem by? Cech Rzemios? Ró?nych w Pile states area phone code , Inwest Park oraz Centrum Edukacji i Pracy M?odzie?y OHP w Pile.

W wydarzeniu udzia? wzi?li przedstawiciele w?adz Powiatu Pilskiego w osobach nowo wybranego starosty Eligiusza Komarowskiego oraz etatowego cz?onka Zarz?du Powiatu Przemys?awa Pochylskiego. Obecna by?a równie? Pani Wiceprezydent Miasta Pi?y Beata Dudzi?ska, która bardzo ch?tnie spotka?a si? i rozmawia?a z pilskimi rzemie?lnikami oraz Starszym Cechu Janem Janczewskim.

Pierwszy dzie? targów – to targi edukacyjne. Pilscy rzemie?lnicy – cz?onkowie Cechu Rzemios? Ró?nych „?ywo” prezentowali efekty nauki w zawodach rzemie?lniczych : wypiekano pachn?ce dro?d?ówki, robione by?y zdj?cia, stawiano murowan? ?ciank? , obijano zabytkowy fotel Puttygen tool windows download , zwiedzaj?cy trafiali na fryzjerski fotel gdzie pod okiem mistrzów uczniowie fryzjerstwa wyczarowywali wspania?e fryzurki, mo?na by?o pozna? tajniki pracy elektryka i lakiernika.

W?ród bogatych stoisk Cechu Rzemios? Ró?nych zaprezentowali si? mistrzowie zawodu:

– fryzjer Urszula Kwiatkowska i Anna Palus Salon Fryzjerski

– murarz-tynkarz Jerzy Witkowski Zak?ad Ogólnobudowlany

– stolarz Wojciech Tokarski Meble-Produkcja-Handel

– tapicer Tadeusz Dziekan Zak?ad Tapicerski

– fotograf Daniel Balukiewicz FOTO-DANIEL

– elektryk Stanis?aw Smogu?a ELZAS

– piekarz Wies?awa i Janusz Dudek Piekarnia-Ciastkarnia ROGALIK

– lakiernik Adam Lubo?ski AUTO-LUBO?SKI

– monter zabudowy i Stanis?aw Mazur Firma Budowlana robót wyko?czeniowych w budownictwie

– sprzedawca M. Dudek-Przybolewska kwiaciarnia TWÓJ OGRÓD

Ciekawostk? na targach by?a wystawa Centrum Nauki Kopernik Reverse Phone Lookup , która zaprezentowa?a interaktywn? wystaw? „Eksperymentuj”. Zaadresowana by?a dla dzieci i m?odzie?y. Ekspozycja pozwala?a zdobywa? podczas zabawy wiedz? z zakresu fizyki, biologii i matematyki.

Drugi dzie? targów to ju? tradycyjnie targi pracy i kariery. Zaprezentowana zosta?a oferta dla osób zainteresowanych podj?ciem pracy, rozwojem swojej kariery, a tak?e dla absolwentów którzy dopiero wst?puj? na rynek pracy. Pracodawcom z Pi?y i okolic udost?pniono miejsca wystawowe na których mogli zaprezentowa? profil swojej firmy, przeprowadzi? bezpo?rednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami czy pomóc w skomponowaniu skutecznego CV.

Cech Rzemios? Ró?nych dla rzemie?lników i go?ci przygotowa? pocz?stunek. Cechowa kawiarenka cieszy?a si? ogromnym powodzeniem. Sponsorem wy?mienitych ciast i p?czków byli Wies?awa i Janusz Dudek – w?a?ciciele Piekarni-Ciastkarni „ROGALIK” z Trzcianki. Sponsorzy oferowali równie? dla odwiedzaj?cej stoiska m?odzie?y i go?ci pachn?ce dro?d?óweczki , bu?eczki i wypieczone chleby.